1. Розрахунок вартості послуги з вивезення ТПВ та ВГВ.
Алгоритм розрахунку за послугу з вивезення ТПВ та ВГВ
1рядок: В міс.тпв = ((Н /12 х Ттпв) хКм
2рядок: В міс.вгв = ((Н /12 х0,12) х Твгв) хКм де:
В міс.тпв – місячна вартість послуг з вивезення твердих побутових відходів;
В міс.вгв – місячна вартість послуг з вивезення великогабаритних відходів;
Н – норма накопичення ТПВ в залежності від наявності/відсутності сміттєпроводу в багатоповерхових будинках, для приватних будинків і т.ін., затверджена розпорядженням КМДА від 29.12.2012 №2416.
12 – дванадцять місяців року;
0,12 – норма накопичення великогабаритних та ремонтних відходів на одну людину, затверджена на рівні 12% від норми накопичення ТПВ;
Ттпв – тариф на вивезення ТПВ для населення, затверджений розпорядженням КМДА від 18.03.2019 №450 для КП «Київкомунсервіс», як виконавця послуг, застосовується з 01.04.2019р. та становить 176,26 грн;
Твгв – тариф на вивезення ВГВ для населення, затверджений розпорядженням КМДА від 18.03.2019 №450 для КП «Київкомунсервіс», як виконавця послуг, застосовується з 01.04.2019р. та становить 210,68 грн;
Км – кількість мешканців (споживачів послуги), зареєстрованих (проживаючих) в житловому будинку, квартирі.
Розрахунок вартості надання послуг на 1 мешканця в місяць, який проживає в будинку з сміттєпроводом:
1рядок-В міс.тпв = ((1,93/12 ) х 176,26) х 1 = 28,35 грн.
2рядок-В міс.вгв = ((1,93/12 ) х 0,12х210,68) х 1 = 4,07 грн.
Разом до сплати 32,42 грн., де:
1,93 – норма накопичення на одного мешканця в будинку зі сміттєпроводом;
176,26 – тариф на вивезення ТПВ для населення;
0,12 – норма надання послуг з вивезення великогабаритних та ремонтних відходів на одну людину, встановлена на рівні 12 відсотків від норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів;
210,68 – тариф на вивезення ВГВ для населення.
Розрахунок вартості надання послуг на 1 мешканця в місяць, який проживає в будинку без сміттєпроводу:
1рядок-В міс.тпв = ((2,15/12 ) х 176,26) х 1 = 31,58 грн.
2рядок-В міс.вгв = ((2,15 /12 ) х 0,12х210,68) х 1 = 4,53 грн.
Разом до сплати 36,11 грн. з ПДВ
2. Питання нарахувань, перерахунків за послугу з вивезення побутових відходів, пільг та субсидій, ведення обліку мешканців.
Згідно з Договором про надання послуг укладеним між комунальним підприємством КП «Київкомунсервіс» та комунальним концерном «Центр комунального сервісу» від 14 січня 2021 року №327 нарахування вартості послуги з вивезення побутових відходів, ведення обліку мешканців та ведення прийому з питань оплати послуг КП «Київкомунсервіс» здійснюються комунальним концерном «Центр комунального сервісу».
В зв’язку із зазначеним, по питаннях нарахувань, перерахунків за послугу з вивезення побутових відходів та ведення обліку мешканців, Ви маєте звертатись до будь-якого з відділень
“Центру комунального сервісу”.
3. Що роботи при зміні кількості зареєстрованих осіб за адресою.
У разі зміни кількості осіб, зареєстрованих у помешканні (після реєстрації або зняття з реєстрації місця проживання у відповідних органах реєстрації), можна внести зміни онлайн, не відвідуючи сервісні центри ЦКС.
Для цього достатньо:
1. авторизуватися в особистому кабінеті «Центру комунального сервісу» (відеоінструкція з реєстрації для нових користувачів – https://bit.ly/2JxDbmt
2. у розділі «Дистанційне обслуговування» вказати кількість зареєстрованих споживачів – https://cks.com.ua/remote
Після перевірки фахівцем ЦКС отриманих даних, кількість зареєстрованих осіб для подальших нарахувань буде змінена протягом поточного місяця або не пізніше 10-го числа наступного місяця.
4. Куди здати, викинути небезпечні відходи в складі побутових.
Небезпечні відходи у складі побутових відходів збираються окремо від інших видів побутових відходів.
Нашим підприємством на території м. Києва встановлено контейнери для збору небезпечних відходів у складі побутових.
Повна інформація щодо поводження з небезпечними відходами з картою розташування контейнерів можно ознайомитись за посиланням:
“НЕБЕЗПЕЧНІ ВІДХОДИ”.
5. Чи можуть Споживачі послуг відмовитись від укладання Договору про надання послуг з вивезення побутових відходів?
Відповідно до Статті 35-1 Закону України “Про відходи” власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів.
Статтею 25 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” зазначено, що споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.
Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 грудня 2017 року N1589 «Про введення в дію рішення конкурсної комісії з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території м. Києва», комунальне підприємство «Київкомунсервіс», визначено виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у м. Києві.
Послуги з вивезення побутових відходів надаються на підставі договору, який укладається між фізичною особою або юридичною особою та виконавцем послуг. Договір про надання послуг укладається відповідно до типового договору, затвердженого Постановою КМУ від 10.12.2008 №1070. Договір про надання послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем, балансоутримувачем та виконавцем послуг або уповноваженою ним особою. Договір є обов’язковим згідно з вимогами ЗУ «Про відходи» та Правил благоустрою м. Києва. За його неукладання власники або наймачі, користувачі, у т.ч. орендарі житлових будинків, земельних ділянок несуть адміністративну відповідальність згідно зі ст. 82 та ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».
Таким чином, Споживачі послуг на вивезення побутових відходів зобов’язані мати Договір на послугу з вивезення побутових відходів.
6. Неналежне надання послуг з вивезення твердих побутових відходів з прибудинкової території.
Просимо повідомляти наше підприємство про ситуацію, за контактними номерами телефонів: (044) 594-77-10, (044) 594-77-11, 067-372-31-71, 067-595-82-52, шляхом подання
ЗВЕРНЕННЯ на офіційному сайті, або іншими доступними засобами комунікації.
Ми звернемося до підприємства-перевізника з вимогою неухильно дотримуватися правил благоустрою та державних санітарних норм при наданні послуг з вивезення побутових відходів, а також умов договору та діючої дислокації-графіку вивезення відходів, щоб уникати перевантаження контейнерів, що призводить до розсипання відходів. За відсутності перевантаження контейнерів до моменту їх завантаження до спецавтомобіля, обов’язково підбирати відходи, які висипаються при їх завантаженні, для уникнення засмічення ними прибудинкових територій і погіршення їх санітарного стану.
7. Проведення ремонту або заміна сміттєвих контейнерів.
Просимо звертатись до КП «Київкомунсервіс» за контактними номерами телефону: (044) 594-77-10, (044) 594-77-11, 067-372-31-71, 067-595-82-52, шляхом подання
ЗВЕРНЕННЯ на офіційному сайті, або іншими доступними засобами комунікації та повідомляти про ситуацію.
Ми звернемося до підприємства-перевізника з вимогою негайно провести терміновий ремонт або заміну вказаних контейнерів, а також дотримуватись державних санітарних норм та правил при наданні послуг з вивезення побутових відходів для уникнення засмічення ними прибудинкових територій і погіршення їх санітарного стану.
Додатково повідомляємо, що утримання та прибирання прибудинкових територій, в тому числі й сміття поблизу контейнерів для тимчасового зберігання побутових відходів, належить виключно до функцій Керуючих компаній з обслуговування житлового фонду м. Києва.
8. Розсипання сміття після його завантаження до спецавтомобіля.
Просимо звертатись до КП «Київкомунсервіс» за контактними номерами телефону: (044) 594-77-10, (044) 594-77-11, 067-372-31-71, 067-595-82-52, шляхом подання
ЗВЕРНЕННЯ на офіційному сайті, або іншими доступними засобами комунікації та повідомляти про ситуацію.
Ми звернемося до підприємства-перевізника з вимогою неухильно дотримуватися правил благоустрою та державних санітарних норм при наданні послуг з вивезення побутових відходів, а також умов діючого договору та графіку-дислокації вивезення відходів, щоб уникати перевантаження контейнерів. За відсутності перевантаження контейнерів до моменту їх завантаження до спецавтомобіля, обов’язково підбирати відходи, які висипаються при їх завантаженні, для уникнення засмічення ними прибудинкових територій і погіршення їх санітарного стану.
9. Вивезення побутових відходів у нічний час з контейнерів.
Вивезення побутових відходів з прибудинкової території здійснюється підприємством-перевізником відповідно до договору та графіку-дислокації, в термін з 06:00 до 23:00 год. доби за Київським часом. Вивезення побутових відходів у центральних районах міста здійснюється в нічні години, що пов’язано з відсутністю можливості якісно надавати такі послуги вдень, через значну кількість транспорту, який заважає пересуванню та під’їзду сміттєвозів до контейнерних майданчиків. Робота обладнання спецавтотранспорту під час завантаження побутових відходів супроводжується деяким шумом, що передбачено технологічним процесом та не перевищує нормативних показників в дБА (децибелах).
Вимоги статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки роботи обладнання та механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, в тому числі і на роботу сміттєзбиральної техніки.
За необхідності повідомляйте до КП «Київкомунсервіс за контактними номерами телефону: (044) 594-77-10 (044) 594-77-11, 067-372-31-71, 067-595-82-52, шляхом подання
ЗВЕРНЕННЯ на офіційному сайті, або іншими доступними засобами комунікації, ми звернемося до підприємства-перевізника з вимогою неухильно дотримуватись умов договору та графіку-дислокації вивезення відходів, а також державних санітарних норм та правил при наданні послуг з вивезення побутових відходів, в тому числі щодо перевищення нормативних показників шуму.
10. Пошкодження сміттєвозом підприємства-перевізника елементів благоустрою на прибудинковій території.
Просимо звертатись до КП «Київкомунсервіс» за контактними номерами телефону: (044) 594-77-10, (044) 594-77-11, 067-372-31-71, 067-595-82-52, шляхом подання
ЗВЕРНЕННЯ на офіційному сайті, або іншими доступними засобами комунікації та повідомляти про ситуацію.
Ми звернемося до підприємства-перевізника з вимогою чітко дотримуватись умов діючого договору, а саме: відновити власним коштом пошкоджену зелену зону (елементи благоустрою), в подальшому уникати подібних порушень та дотримуватись необхідного швидкісного режиму при переміщеннях спецтранспорту на прибудинкових територіях.
11. Завантаження сміття з контейнерів для роздільного збору в одну машину з контейнерами для твердих побутових відходів.
Просимо звертатись до КП «Київкомунсервіс» за контактними номерами телефону: (044) 594-77-10, (044) 594-77-11, 067-372-31-71, 067-595-82-52, шляхом подання
ЗВЕРНЕННЯ на офіційному сайті, або іншими доступними засобами комунікації та повідомляти про ситуацію.
Ми звернемося до підприємства-перевізника з проханням надати роз’яснення з приводу даного випадку і уникати подібного в подальшій роботі.
12. Неповернення контейнерів після їх вивезення на місце дислокації.
Просимо звертатись до КП «Київкомунсервіс» за контактними номерами телефону: (044) 594-77-10, (044) 594-77-11, 067-372-31-71, 067-595-82-52, шляхом подання
ЗВЕРНЕННЯ на офіційному сайті, або іншими доступними засобами комунікації та повідомляти про ситуацію.
Ми звернемося до підприємства-перевізника з вимогою чіткого дотримання умов договору, згідно з яким, контейнери після завантаження повинні повертатись на місце їх дислокації.
13. Забруднення прибудинкової території відходами з не закритих контейнерів, які розносить вітер.
Утримання майданчиків в належному санітарному стані, за відсутності зривів затверджених графіків вивезення, належить до обов’язків Замовника послуг і обслуговуючої організації, КП Керуюча компанія відповідного району міста. Тому, для вирішення піднятого Вами у цьому зверненні питання, радимо звертатись до Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду м. Києва та його виробничого підрозділу – житлово-експлуатаційної дільниці.
14. Витікання фільтрату з бункеру спецавтомобіля, який вивозить побутові відходи з прибудинкової території, за адресою проживання заявника.
В сезонний період, протягом серпня-вересня, виникає проблема витікання фільтрату із бункерів спецавтомобілів у зв’язку з процесом ущільнення обладнання при завантаженні відходів. Працівники підприємств-перевізників щорічно відновлюють елементи ущільнення бункерів, але під тиском 12-15 тон відходів у бункері, рідина все ж виділяється, оскільки процес пресування побутових відходів, які завантажуються до бункеру, технологічно зупинити не можливо. Він розпочинається відразу після того, як відходи вивантажені з контейнера до бункера. Кожен мешканець м. Києва, при бажанні, може зробити свій внесок для того, щоб наше місто стало чистішим, максимально зменшивши частку відходів з великим вмістом рідини, яка викидається ним у контейнери для твердих побутових відходів.
15. Збільшення кількості контейнерів.
Кількість встановлених контейнерів на прибудинковій території розраховується у відповідності до затверджених норм накопичення побутових відходів і залежить від кількості проживаючих мешканців у будинку, що обслуговуються, та регулюється графіком вивезення відходів.
На сайті підприємства розміщено
ІНТЕРАКТИВНУ КАРТУ, на якій є інформація про графіки вивезення побутових відходів, наявність та тип контейнерів на контейнерних майданчиках, прив’язку будинків та прив’язку юридичних осіб до контейнерного майданчику, обсяги відходів яких включено до графіку вивезення. При необхідності, кількість контейнерів та частота їх вивезення збільшується, щоб уникнути перенакопичення побутових відходів на прибудинкових територіях, погіршення їх санітарного стану та для покращення якості надання послуг.
Встановлення додаткового (понад норму) контейнера для побутових відходів можливе за умови укладення додаткової угоди, що в подальшому призведе до збільшення оплати за послугу.
В разі прийняття рішення про необхідність додаткової послуги, запрошуємо уповноваженого представника будинку до КП «Київкомунсервіс» (м. Київ, вул. Кудрявська, 23, каб.105) для укладання відповідного договору.
16. Зміна місця розташування та облаштування контейнерних майданчиків на прибудинкових територіях.
Розташування на прибудинкових територіях та обладнання контейнерних майданчиків для побутових відходів не належить до компетенції КП «Київкомунсервіс», цими питаннями займається виконавець послуг з утримання будинків, споруд та прибуткових територій, спільно з мешканцями будинків, яких обслуговує.
КП «Київкомунсервіс» лише погоджує розташування контейнерів, з огляду безперешкодного під’їзду сміттєвоза.
17. Що таке ВГВ (великогабаритні відходи) та як здійснюється їх вивезення.
Великогабаритні відходи (ВГВ) – тверді відходи, розміри яких перевищують 50 x 50 x 50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об’ємом до 1,1 куб. метр.
Такі відходи, як старі меблі, матраци, килими, деяка побутова техніка, валізи, зняті при ремонтах квартир старі двері, вікна, лінолеум, унітази, інша сантехніка тощо, відносяться до великогабаритних та ремонтних відходів. Дані відходи входять до складу побутових відходів, розміщуються на відповідних майданчиках на прибудинкових територіях, а не в звичайних контейнерах, та вивозяться окремо.
Вивезення великогабаритних відходів у районах м. Києва здійснюється не рідше одного разу на тиждень, відповідно до інформації споживачів та обслуговуючих прибудинкову територію організацій, для чого надається відповідний спецавтотранспорт.
На дану послугу встановлено окремий тариф, так як передбачено додаткові витрати на оплату праці робітникам, які безпосередньо завантажують великогабаритні та ремонтні відходи до спецавтомобіля.
Про виявлені накопичених великогабаритних відходів на вашій прибудинковій території, просимо повідомляти наше підприємство, шляхом подання звернення на офіційному сайті за посиланням
http://kks.kiev.ua/zvernennya/ або іншими доступними засобами комунікації. Невідкладно буде сформовано заявку й сплановано їх вивезення.
Також наголошуємо, що відходи будівельно-ремонтних робіт (будівельні відходи), які утворюються під час провадження таких видів діяльності, як будівництво нових будівель та споруд, їх реконструкція, капітальний ремонт, остаточне знесення будівлі чи споруди тощо, не входять до складу побутових відходів, та вивозяться окремо від великогабаритних відходів за кошти мешканців, чи організацій які здійснюють вказані види робіт.
18. Будівельні відходи та як здійснюється їх вивезення.
Відходи будівельно-ремонтних робіт утворюються під час провадження таких видів діяльності, як будівництво нових будівель та споруд, їх реконструкція, капітальний ремонт, остаточне знесення у зв’язку із закінченням строку експлуатації будівлі чи споруди тощо. Відходи не входять до складу твердих побутових відходів.
Вивезення будівельних відходів здійснюється спеціалізованими підприємствами на
полігон № 6 будівельного сміття – Київ вул. Пирогівський шлях, 94-96. На послугу з захоронення будівельних відходів встановлено окремий тариф.
Вивезення будівельних відходів з приватних домоволодінь чи квартир багатоповерхівок здійснюється мешканцями самостійно, за допомогою послуг підприємств, які профільно займаються вивезенням будівельного сміття.
19. Відходи з територій зон зелених насаджень м. Києва, як здійснюється їх вивезення.
Щодо своєчасного збирання та компостування опалого листя з прибудинкових територій.
Згідно п. 3.5.6 Схеми санітарного очищення м. Києва, опале листя не відноситься до категорії побутових відходів. Це – відходи зеленого господарства, рослинні або садові відходи (СВ).
Організація створення у місті системи збирання та перероблення відходів зеленого господарства, або садових відходів, які утворюються на прибудинкових територіях міста та міських озеленених територіях, належить до сфери діяльності КО «Київзеленбуд» та його виробничих підрозділів, зокрема районних КП УЗН.
Розділом 9 Правил благоустрою м. Києва, затверджених Рішенням Київради від 25.12.2008 року № 1051/1051, регламентуються вимоги до утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою загального користування. Водночас, Правилами утримання зелених насаджень в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 №105, регламентується утримання зелених насаджень, а міських лісів – відповідно до Лісового кодексу України, за якими: листя, подрібнені гілки деревини рослин і трав’янисті рештки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені площадки на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель та інших органічних добрив.
КП «Київкомунсервіс» може надавати послуги з вивезення опалого листя з площ зелених насаджень прибудинкових територій за окремими договорами з балансоутримувачам цих територій, оскільки опале листя не входить до норми утворення побутових відходів населенням.